80 lat dookoła Świata – Benefis Urszuli Dudziak w MOXO

 
Oprac. Radosław Czapski na podst. JazzForum 
Urszula Dudziak – 80 lat dookoła świata!

22 października na Jazz & More MOXO Warsaw Festival odbędzie się benefis urodzinowy Uli Dudziak.

22 października (niedziela), godz. 20:00
ul. Żelazna 51/53, 00-841 Warszawa
Bilety od 250,00
Tu kup bilet

Legendarna artystka wystąpi w dawnej Fabryce Norblina na jubileuszowym koncercie „80 lat dookoła świata”.

Urszula Dudziak – jedna z najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Występowała i nagrywała wspólnie z takimi muzykami jak: Krzysztof Komeda, Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Nina Simone, Sting i wielu innych.

Koncertowała niemalże we wszystkich krajach Europy, Azji i obu Ameryk, w tym w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall oraz podczas Newport Jazz Festival.

Można by było wyliczać jej niespotykaną skalę głosu, perfekcyjną intonację oraz unikalną technikę wokalną, ale muzyka, to tylko część Urszuli Dudziak. Kobiety, która posiada w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, obdarzając nim wszystkich dokoła. Może w przypadku kogoś innego zabrzmiałoby to jak frazes, ale wystarczy znaleźć się na chwilę w jej obecności, żeby zrozumieć, że ta energia to prawdziwa super moc.

Urszula Dudziak zagrzewa inne kobiety do działania – bez względu na wiek. Pokazuje jak czerpać z życia pełnymi garściami i chwytać każdą chwilę. Gra w tenisa, prowadzi traktor, buduje dom, koncertuje, robi spotkania „Power Speech”, napisała dwie książki ( „Wyśpiewam Wam Wszystko” i „ Wyśpiewam Wam Wiecej”) oraz jest youtuberką, która aktywnie prowadzi swojego Vloga.

Jazz & More MOXO Warsaw Festival

Festiwal skupi w jednym miejscu najlepszych polskich artystów wypełniając jazzowym brzmieniem industrialne przestrzenie Fabryki Norblina. W sercu tego wyjątkowego festiwalu bije MOXO – restauracja i klub muzyczny w zrewitalizowanym budynku dawnej odlewni.

Jazz jest zakorzeniony w Fabryce Norblina od samego początku jej istnienia. Cotygodniowe Jam Sessions przyjęły się już na dobre wśród warszawskiej publiczności.

Także na scenie MOXO co tydzień występuje wielu artystów młodego pokolenia, którzy prezentują nowe brzmienia i autorskie interpretacje.

Podczas Jazz & More MOXO Warsaw Festival przez jedenaście niezapomnianych niedzielnych wieczorów, otoczeni najlepszymi brzmieniami przemierzycie niesamowitą muzyczną podróż.