Przesyłam materiały dotyczące koncertu kwartetu Ani Gadt w Cavatinie – tekstowe plus grafiki. Dziękuję Ci za pomoc! <3 ANNA GADT QUARTET | STILL I RISE – ECHOES OF TIME | 24.02.2024 | 19:00 | BIELSKO-BIAŁA | CAVATINA HALL
BILETY: bit.ly/AnnaGadt_CavatinaHall

ANNA GADT QUARTET Still I Rise – Echoes of Time

Nieczęsto zdarza się usłyszeć tę wokalistkę operującą tekstem.
Zazwyczaj Anna Gadt posługuje się wokalizą i improwizacją, ale kiedy już używa słów, obdarza je szacunkiem i niezwykłą estymą.
Na program tego niecodziennego koncertu składają się ulubione standardy wokalistki, między innymi te, które zarejestrowała na albumie „Stil I rise”.
Clint Eastwood, Joni Mitchell, Shirley Horn, Carmen McRae…, ale także piosenki śpiewane po polsku.
Takich nawiązań można spodziewać się tego wieczora.
Z pewnością będzie to niezwykłe spotkanie żywiołów i osobowości, spotkanie w świecie wyrafinowania i piękna, ponieważ Annie Gadt na scenie towarzyszą – związani z triem RGG i współpracujący z Gadt od 20 lat – Maciej Garbowski i Krzysztof Gradziuk oraz pianista Mateusz Kołakowski, laureat konkursu Montreux Jazz Festival.

„Still I rise” to krążek, który nie sili się, nie krzyczy, nie stara się mizdrzyć. To solidna płyta adresowana do tych, którzy w muzyce cenią klasę i piękno. – Jazz Forum, Piotr Iwicki

Linki do muzyki:

Anna Gadt
Utytułowana wokalistka jazzowa i autorka muzyki, klasycznie wykształcona pianistka.
Reprezentantka europejskiej sceny jazzowej łącząca śpiew, improwizację, muzykę klasyczną oraz contemporary jazz.
W swoim dorobku ma siedem autorskich płyt i kilkadziesiąt albumów z gościnnym udziałem.
Trzykrotnie nominowana do nagrody fonograficznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku (2008), Artysta Roku (2019) oraz Album Roku (2022).
Koncertowała m.in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Łotwie, Litwie i Słowacji. W Polsce m.in.: na festiwalu Jazz Jamboree, Jazz Juniors, Jazz Jantar, Jazz nad Odrą.
Laureatka Grand Prix międzynarodowego konkursu muzyków śpiewających – Jazz Struggle (przewodniczącym jury był amerykański saksofonista Billy Harper). Uczestniczka Polish Stage w ramach European Jazz Conference. Współpracowała m.in. z Markusem Stockhausenem, Liberty Ellmanem, Pawłem Mykietynem (odtwórczyni partii Elli w operze „Czarodziejska Góra”).
Doktor wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, gdzie prowadzi klasę śpiewu.
Fascynuje ją człowiek i jego twórcze możliwości. Oprócz tradycyjnie rozumianego śpiewu, poszukuje nieoczywistych brzmień i technik wykonawczych. Inspiracje czerpie z wszelakich sztuk, natury, literatury i obserwacji świata.

Jazz Top 2022 – Laureaci wg Ankiety Krytyków Jazzowych. W kategorii WOKALISTKA Anna Gadt ex aequo z Ewą Bem na drugim miejscu jako najlepsza wokalistka jazzowa 2022 roku.

1. Aga Zaryan
2. Ewa Bem
2. Anna Gadt
4. Dorota Miśkiewicz
5. Natalia Kordiak
Link do całego artykułu w Jazz Forum:
https://jazzforum.com.pl/main/news/jazz-top-2022

Jazzarium.pl napisało o niej: „Wokalistek o podobnie interesującej wizji twórczej drogi czy też podejmujących równie oryginalne wyzwania artystyczne jak Anna Gadt jest na scenie jazzowej niewiele. Choć w swojej twórczości posługuje się także tradycyjnie rozumianym śpiewem, artystka najbardziej zainteresowana jest wokalną improwizacją – w poszukiwaniu nieoczywistych brzmień stale rozwija techniki wykonawcze pozwalające jej rozwinąć pole ekspresji. Na scenie Anna Gadt nie ogranicza się wyłącznie do roli solistki: improwizując, często traktuje swój głos w sposób równorzędny z tonami instrumentów grających z nią muzyków i wchodzi z nimi w głębokie dźwiękowe współbrzmienia…”

Skład zespołu
Anna Gadt – głos
Mateusz Kołakowski – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja

Pozdrawiam serdecznie

Marzena

Marzena Anioł