Artur Dutkiewicz Trio w Kostrzynie nad Odrą

Oprac. Radosław Czapski na podst. Facebook

20 stycznia 2024
sobota, godz.19.00
Kostrzyńskie Centrum Kultury „Kręgielnia” ul.Fabryczna 5, Kostrzyń nad Odrą – woj. Lubuskie

Bilety:
60 PLN – przedsprzedaż
80 PLN – w dniu koncertu
Tu kup bilet

Artur Dutkiewicz Trio w Kostrzyniu nad Odrą

Strefa Dobrej Muzyki – cykl koncertowy wspierany przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.

20 stycznia 2024
sobota, godz.19.00

Bilety:
60 PLN – przedsprzedaż
80 PLN – w dniu koncertu
Tu kup bilet

Artur Dutkiewicz Trio to jeden z czołowych polskich zespołów jazzowych z wyrazistym, rozpoznawalnym stylem i siłą przekazu.

Ostatnie albumy tria: Prana, Traveller, Comets Sing, spotkały się z wyjątkowym uznaniem krytyków muzycznych oraz publiczności.

Kompozycje Artura Dutkiewicza są mocno osadzone w korzeniach improwizacji jazzowej a spoiwem łączącym muzykę jest siła i głębia przekazu. Język tonalny płynnie przechodzi w atonalny. Odnajdujemy tu więź z tradycją jazzu, elementy free, muzyki współczesnej, aż po ślady polskiej kultury ludowej i muzyki świata. Improwizacja jest pełnym zanurzeniem w chwili bieżącej i łączy materię współczesnych środków wyrazu z bogactwem wewnętrznej przestrzeni emocjonalnej. Każdy utwór jest innym odcieniem wielowymiarowości życia, gdzie przeciwstawne nastroje wzajemnie się dopełniają.

Artur Dutkiewicz – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Artur Dutkiewicz – od wielu lat ceniony pianista improwizator oraz kompozytor, nazywany „ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Forum 12/2012).

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydział Jazzu / kompozycja i aranżacja/.

Występował w ponad 70 krajach, na festiwalach i w prestiżowych salach koncertowych na całym świecie.

Michał Barański – gitarzysta i kontrabasista jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Laureat nagrody Fryderyk 2023 (najlepsza płyta jazzowa, jazzowy artysta roku). Niemal co roku uznawany za najlepszego polskiego kontrabasistę (ankieta miesięcznika Jazz Forum).

Sebastian Kuchczyński – perkusista jazzowy młodego pokolenia. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Berklee College of Music w Bostonie.

Założyciel zespołu „Gravity Jazz Collective”. Nominowany 3-krotnie do nagrody FRYDERYK.