Konferencja prasowa przed Rawa Blues Festival 2023

fot. Sebastian Płatek

Irek Dudek
fot. Muzeum Jazzu

41 Rawa Blues Festival już 7 października w katowickim Spodku!

3 października w katowickim hotelu Novotel odbyła się konferencja prasowa przed zbliżającą się 41 edycją festiwalu Rawa Blues, który już 7 października zagości w katowickim Spodku. Z dziennikarzami spotkał się Irek Dudek – Dyrektor festiwalu oraz przedstawiciele biura organizacyjnego z Agatą Dudek na czele. Podczas spotkania zaprezentował artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu, opowiedział o nowościach oraz niespodziankach, które będą czekać na uczestników. Nie zabrakło tradycyjnego urodzinowego tortu.

Jak co roku festiwal rozpocznie się na przeglądem na Małej Scenie, na której wystąpią: Comin’ To Town, Curly Cale, Duch Delta, Her Memories, Onus Blues, RoseMerry oraz Stonage Full of Sun. Laureat konkursu dołączy do grona wykonawców występujących na Dużej Scenie.

Nowością na tegorocznym festiwalu będzie dwugodzinny blok koncertów (17:00-19:00) w stylu rock’n’roll i rockabilly. W tym roku po raz pierwszy festiwalowicze będą mieli możliwość wyjścia i ponownego wejścia na teren Spodka podczas trwania koncertów.

Po części oficjalnej nastąpiła część znacznie mniej oficjalna, zwieńczeniem której była konsumpcja tortu.

Artystów tegorocznego festiwalu prezentujemy w zapowiedzi festiwalu na naszej stronie: 41 edycja Rawa Blues Festival 2023

7 października w katowickim Spodku odbędzie się 41 edycja festiwalu Rawa Blues. Znamy już listę wszystkich wykonawców, którzy wystąpią podczas imprezy. Na legendarnej katowickiej scenie zaprezentują się: Altered Five Blues Band, Restless, Philip Sayce, Troy Redfern, Albert Cummings, Boogie Boys, Shaki’n Dudi, Blueset, Robert Kordylewski, Teksasy & Wojtek Cugowski oraz laureat konkursu na Małej Scenie.

sob., 7 października 2023, 11:00 | Spodek, Katowice

11:00 – 14:00 – Przegląd zespołów na Małej Scenie w Holu Spodka. Wyłoniony zwycięski zespół zagra również na Dużej Scenie.

15:00 – początek koncertów na Dużej Scenie.

Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa

Agata Dudek – Project Coordinator w Rawa Blues Festival

Rawa Blues Festival – tort na konferencji prasowej
fot. Sebastian Płatek

Każdy bilet uprawnia do obejrzenia i wysłuchania koncertów na obu scenach.

Obowiązuje limit 8 biletów na osobę oraz na kartę kredytową.

Bilety na Festiwal do nabycia wyłącznie w sieci Ticketmaster.

Ceny biletów: 80zł-300zł

Tu kup bilet