Marcin Wasilewski trio w Białołęckim Ośrodku Kultury

Tu kup bilet

DATA: 9 września godz. 19:00
📆 MIEJSCE: van Gogha 1 (Białołęcki Ośrodek Kultury)
🔖 BILETY: 80 zł (parter), 60 zł (balkon).
🔍 Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://bok.waw.pl/wydarzenia/marcin-wasilewski-trio
👦 Wydarzenie objęte jest projektem WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy:
– pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl
– pod numerem telefonu (22) 300 48 00

Przed nami wrześniowa odsłona Białołęckich Wieczorów Jazzowych. Pora przedstawić Artystów, którzy zagrają dla publiczności przy van Gogha 1!

Marcin Wasilewski Trio to niekwestionowana gwiazda polskiego jazu i najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe. Zespół od ponad 28 lat występujący w niezmiennym składzie:
Marcin Wasilewski (fortepian)
Sławomir Kurkiewicz (kontrabas)
Michał Miśkiewicz (perkusja)

jest uznawany przez międzynarodowych krytyków za jedną z najwybitniejszych i najbardziej unikalnych formacji jazzowych swojego pokolenia, ciesząc się jednocześnie uznaniem fanów jazzu na całym świecie.

W roku 2023 Trio promuje swój najnowszy, siódmy już album pt. „En attendant” wydany przez ECM Records. Począwszy od stycznia 2022 roku, był on wielokrotnie nagradzany, m.in. statuetką Fryderyk 2022 w kategorii Album Roku Jazz. Marcin Wasilewski otrzymał wówczas Fryderyka 2022 w kategorii Artysta Roku Jazz, dzięki czemu ma ich już jedenaście, najwięcej w polskim jazzie.