Poranki jazzowe

Fundacja Jazz Jamboree i kino Muranów zaprosiły dzieci z rodzinami na niezwykłe spotkania z muzyką i filmem. Repertuar poranków stanowiły znane i lubiane filmy animowane dla najmłodszych, a znani i popularni jazzmani byli autorami tła muzycznego wykonywanego równolegle z wyświetlanym filmem. Na żywo zagrały zespoły Blues Fellows Swingin’ Band & Ewa Konarzewska oraz The Warsaw Dixielanders.

Muzyczna interpretacja „obrazu” to improwizacja artystów, którzy za każdym razem tę samą historię opowiedzieli innym „muzycznym językiem”. Językiem ambitnym, magicznym, ale nie trudnym, nawet dla najmłodszego widza. Poranki jazzowe udowadniły, że muzyka wykonywana na żywo pobudza wyobraźnię najmłodszych odbiorców. Odkrywa przed nimi nieznany dotąd świat dźwięków.

Po projekcji organizatorzy zaprosili dzieci i rodziców na spotkanie z muzykami i ich instrumentami oraz na warsztaty plastyczne


Jak co roku od 10 lat na poranku jazzowym w kinie „Muranów” organizatorzy z Fundacji Jazz Jamboree przywitali przybyłych gości. W każdą z sobót festiwalu odnotowano komplet na sali.

Poranki Jazzowe odbywały się:
– 24.lutego.2018
– 03.marca.2018
– 10.marca.2018
– 17.marca.2018
Po przywitaniu odbyła się projekcja filmów z podkładem muzycznym „na żywo”.
Młoda publiczność entuzjastycznie reagowała na zadawane pytania. Trafne odpowiedzi zostały nagrodzone prezentami.


Można było dowiedzieć się wielu rzeczy o instrumentach muzycznych.Wziąć je w ręce.A nawet zagrać na perkusji.Pełen wrażeń poranek zakończył się warsztatami plastycznymi.Na ostatni PORANEK JAZZOWY Fundacja JAZZ JAMBOREE zaprasza w najbliższą sobotę, 17 marca o godzinie 11:00