Otwarcie sali Karolaka w Muzeum Hammonda

Oprac. Andrzej Rumianowski, fot. Andrzej Rumianowski

W kieleckim Pałacyku Tomasza Zielińskiego

Tablica informacyjna przed Pałacykiem Tomasza Zielińskiego.

Andrzej Rumianowski, prezes Fundacji Muzeum Jazzu przed wejściem na dziedziniec
Muzeum Hammonda.

… mieści się Muzeum HAMMONDA ….

Plakat informujący o otwarciu sali im. Wojciecha Karolaka w Muzeum Hammonda

…gdzie w Czwartek 5 października 2023 roku byliśmy świadkami otwarcia sali imienia Wojciecha Karolaka .

Ryszard Pomorski grający na schodach w Muzeum Hammonda

Na piętro, do sali prowadzą grające schody, stąpając po których Ryszard Pomorski, dyrektor Muzeum Hammonda, hammondowskim tonem, zaimprowizował krótką melodię.

Muzeum HAMMONDA – Artur Andrus, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Zieliński

Grającemu na schodach dyrektorowi przyglądali się zaproszeni goście, a wśród nich od prawej:
Artur Andrus, Andrzej Dąbrowski i Andrzej Zieliński.

Do sali Wojciecha Karolaka, mijając salę Andrzeja Zielińskiego, wiódł nieprzebrany tłum gości.

Korytarz przed salą Zielińskiego i Karolaka

W sali przed organami Wojciecha Karolaka na fotografii czekał Wojciech Karolak.

Fotografia Wojciecha Karolaka i jego organy Hammonda

Podczas otwarcia sali Karolaka w muzeum mieszczącym się w Pałacyku Tomasza Zielińskiego, kompozycję Karolaka na organach Karolaka zagrał Andrzej Zieliński.

Andrzej Zieliński grający na organach Wojciecha Karolaka

Tego dnia Andrzej Zieliński obchodził urodziny i od Muzeum Hammonda otrzymał tort, a dyrektor Ryszard Pomorski zagrał mu „Sto lat …

Tort dla Andrzeja Zielińskiego

Dalszą część imprezy poświęconej otwarciu sali im. Wojciecha Karolaka prowadził Artur Andrus w sali koncertowej Muzeum Hammonda. Opowiadał anegdoty z życia Wojciecha Karolaka prezentując film z nagraną przed laty piosenką Zając na Manhattanie, do której sam napisał słowa, a muzykę Wojciech Karolak.

Artur Andrus na scenie Muzeum Hammonda

Część koncertową rozpoczął zespół w składzie: Jacek Prokopowicz (organy Hammonda), Wojtek Lipiński (gitara), Zbyszek Zagóra (perkusja). Zagrali kompozycję Wojtka Karolaka i Jarka Śmietany: „Blues Plus” .

Później do muzyków dołączyła kielecka wokalistka Aleksandra Lipińska. W jej wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę Wyszłam za mąż, zaraz wracam, autorstwa Marii Czubaszek i Wojciecha Karolaka

Zespół muzyczny

Andrzej Dąbrowski

11.
Na zakończenie do muzyków dołączył Andrzej Dąbrowski śpiewając repertuar w języku angielskim.

Tak wieczór w sali koncertowej Muzeum Hammonda, z okazji otwarcia sali Wojciecha Karolaka dobiegł końca.
Artur Andrus dziękował artystom i przybyłej publiczności. Zapraszał do odwiedzania muzeum.

Pożegnanie artystów