70. Urodziny Starówki w Domu Literatury

DOM LITERATURY i MUZEUM JAZZU zapraszają, w piątek 21 lipca 2023 roku o godzinie 18:00, do auli na pierwszym piętrze kamienicy przy Krakowskim Przedmieściu 87/89 (obok schodów ruchomych przed placem Zamkowym w Warszawie).

Z tej okazji MUZEUM JAZZU przedstawi wystawę
Tyrmand – kalendarium życia”. Wystawę otworzy jej autor – Andrzej Rumianowski i biograf LEOPOLDA TYRMANDA, autor trzech książek o TYRMANDZIEMarcel Woźniak.

Wysłuchamy rozmowy znawców życiorysu patrona muzeum na temat jego związków z powojenną Warszawą i z Domem Literatury.

Wystawie towarzyszyć będzie ekspozycja materiałów i wycinków prasowych dotyczących Tyrmanda, odbudowy Starówki i Domu Literatury.

W roku 70-lecia odbudowy Starówki warszawski Dom Literatury obchodzi swoje 74. urodziny, ponieważ został oddany do użytku,
wraz z Trasą W-Z, 22 lipca 1949 roku.

Wystawę i ekspozycję można oglądać w piątek, 21 lipca, godz. 18:00-20:00, oraz w sobotę, 22 lipca, godz. 12:00-20:00.