Jazz & More MOXO Warsaw Festival

Oprac. Andrzej Rumianowski na podst. materiałów organizatora.Rusza druga edycja festiwalu Jazz & More MOXO Warsaw FestivalPo wielkim sukcesie pierwszej edycji festiwalu Jazz & More już z początkiem lutego ponownie zaprosimy Państwa do świata wyjątkowych dźwięków i emocji. Rusza zimowa edycja festiwalu.

Na festiwalowej scenie usłyszycie Państwo największych artystów polskiej sceny Jazzu oraz zagranicznych gości o światowej sławie.

Tu zobacz MOXO

Tu kup bilet

Organizatorem festiwalu jest MOXO – restauracja i klub muzyczny w zrewitalizowanym budynku dawnej Hali Odlewni Fabryki Norblina, która nie raz gościła już wyjątkowe wydarzenia. Industrialne przestrzenie i spektakularna scena potęgują wrażenia podczas koncertów. Festiwal wpisał się na dobre w kalendarz wydarzeń klubu i od teraz będzie miał trzy odsłony w ciągu roku.

Podczas Jazz & More MOXO Warsaw Festival przez osiem niezapomnianych niedzielnych i poniedziałkowych wieczorów w lutym i marcu, otoczeni najlepszymi brzmieniami przemierzycie niesamowitą muzyczną podróż.

Motto programu festiwalowego – „jedność w różnorodności” – jest nie tylko deklaracją wartości, ale także manifestem artystycznego doświadczenia. Wielokulturowe brzmienia Warszawy, gwiazdy o międzynarodowej sławie, zespoły w różnych konfiguracjach – od trio aż po 14 artystów na jednej scenie – wszystko to składniki niepowtarzalnej mieszanki, która stworzy muzyczną aurę pełną kontrastów.

Gospodarzem festiwalu ponownie będzie jedyny w swoim rodzaju Tomasz Tłuczkiewicz – wieloletni dyrektor kultowego festiwalu Jazz Jamboree oraz Jazz nad Odrą, były wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, znany dziennikarz radiowy, manager i producent muzyczny, promotor jazzu i konferansjer. Jak sam mówi:
“Serdecznie zapraszam jazz fanów, a także wszystkich tych, którzy gustują w artystycznej rozrywce na najwyższym poziomie w eleganckich okolicznościach. Razem rozswingujmy kolejną jazzową miejscówkę w Warszawie.”
Koncert inauguracyjny odbędzie się już 4 lutego.
Na scenie MOXO wystąpi Andrzej Jagodziński Trio.

Na festiwalowej scenie wystąpią:

04.02 – ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO

05.02 – RICHARD BONA – Zdobywca nagrody Grammy i legenda gitary basowej

11.02 – PRZEBOJE FILMOWE JERZEGO „DUDUSIA” MATUSZKIEWICZA

18.02 – RGG

25.02 – MARITA ALBAN JUAREZ QUARTET

03.03 – TRIBUTE TO POLSKI JAZZ – 14 artystów razem na scenie

10.03 – EABS

17.03 – LABORATORIUM

Jazz & More
MOXO Warsaw Festival

Luty – Kwiecień 2024

MOXO Restaurant & Club
Fabryka Norblina, Warszawa
www.moxo.pl

PARTNERZY FESTIWALU

Fabryka Norblina
Yamaha
Jazz Forum
Jazz Press
Radio Jazz FM
Radio Kolor
Muzeum Jazzu
Nowa Warszawa

Tu kup bilet