Ambrose Akinmusire’s Owl Song w Klubie Jassmine

 
Oprac. Radosław Czapski, na podst. jassmine.com/…
Ambrose Akinmusire’s Owl Song Feat. Bill Frisell And Herlin Riley

25 stycznia 2024,
czwartek, 19:00
Klub Jassmine
ul. Wilcza 73, Warszawa

Bilety od 261.15
Tu kup bilet

„Owl Song” 1. Ambrose Akinmusire (feat. Bill Frisell & Herlin Riley) 
Ambrose Akinmusire’s Owl Song Feat. Bill Frisell And Herlin Riley

25 stycznia 2024,
czwartek, 19:00
Klub Jassmine
ul. Wilcza 73, Warszawa

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Bilety od 261.15
Tu kup bilet

Skład:
Ambrose Akinmusire – trumpet
Bill Frisell – guitar
Herlin Riley – drums

Kompozytor i trębacz Ambrose Akinmusire wystąpi ponownie w Jassmine z materiałem „Owl Song”, który zostanie wydany 15 grudnia 2023 roku nakładem Nonesuch Records. Na płycie występuje trio z dwoma muzykami, których Akinmusire podziwia od dawna: gitarzystą Billem Frisellem i perkusistą Herlinem Rileym.

„Jest to moja reakcja na atak informacyjny”, mówi Akinmusire o „Owl Song”. „Ta płyta to dla mnie próba stworzenia bezpiecznej przestrzeni. Część wyzwania polegała na tym: czy potrafię stworzyć coś zorientowanego wokół otwartej przestrzeni, tak zostało to zrobione na niektórych z moich ulubionych płyt?”

Muzyczne talenty Ambrose’a Akinmusire’a rozwijały się szybko. Dorastał w Oakland w Kalifornii i już w liceum zwrócił na siebie uwagę saksofonisty Steve’a Colemana. Akinmusire dołączył do Five Elements Colemana w wieku dziewiętnastu lat, koncertując jednocześnie jako student Manhattan School of Music. Następnie kontynuował naukę, zdobywając tytuł magistra na University of Southern California, a potem uczęszczając do Thelonious Monk Institute w Los Angeles, gdzie jego mentorami byli Wayne Shorter i Herbie Hancock. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Hancock Institute.

W 2010 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Blue Note Records; jego debiutancki album dla tej wytwórni, „When the Heart Emerges Glistening”, zdobył uznanie na całym świecie. Los Angeles Times zauważył, że „Akinmusire brzmi nie jak wschodząca gwiazda, ale jak ta, która już osiągnęła wielkie wysokości i tylko czekała, aby zostać odkrytą”.