Jazz w Anegdocie w Krynicach – 147 wystawa Muzeum Jazzu


Oprac. Andrzej Rumianowski, fot. Andrzej Rumianowski.


Andrzej Rumianowski, autor fotografii i zbieracz anegdot przed swoją wystawą.

 
4 listopada 2023 roku, kolejna ekspozycja Muzeum Jazzu, wystawa zatytułowana: „Jazz w Anegdocie” prezentowana była w miejscowości Budy koło Krynic, na Zamojszczyźnie, podczas II Ogólnopolskich Spotkań Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza.


  Wystawa „Jazz w Anegdocie” cieszy się świetnym odbiorem wśród oglądających, ciekawe, krótkie anegdotki wywołują ciągłe salwy śmiechu.


Proszę przeczytać jedną z czterdziestu historyjek, anegdotkę, którą Andrzejowi Rumianowskiemu opowiedziała Urszula Dudziak:

– „W 1998 roku w Łodzi, Boguś Mec obchodził 50-te urodziny. Było dużo gości, między innymi moja siostra Danusia, która specjalnie przyleciała na tę uroczystość ze Szwecji. Danusia ma bardzo dobry głos, jest bardzo muzykalna i zna większość mojego repertuaru. Po koncercie telewizyjnym, urodzinowe party odbyło się w słynnym Łódzkim klubie „Pod Siódemkami”. Na scenie grał zespół. Grali standard: „On a clear day”. Danusia nie wytrzymała, wskoczyła na scenę i zaczęła śpiewać. Tłum ucichł, a po zakończeniu obsypał Danusię gromkimi brawami. Byłam z niej dumna. Następny utwór to moja ulubiona ballada „You’ve changed”. Teraz ja wskakuję na scenę, ściągam Danusię i śpiewam. W połowie utworu odzywa się głos z sali: – „Danka, złaź! Niech Ula śpiewa”.

KRYNICKIE REMINISCENCJE JAZZOWE, Zaduszki Jazzowe pamięci Mietka Kosza, Ogólnopolskie Spotkania Młodych Pianistów Jazzowych im. Mietka Kosza.” budują swoją popularność zarówno wśród pragnących wystąpić muzyków, jak i wypełniającej po brzegi salę, publiczności.
Impreza organizowana jest już po raz drugi, przez Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach, pod kierownictwem Pani Joanny Jamroż.

KRYNICKIE REMINISCENCJE JAZZOWE- 2023 uczestnicy. Po lewej stronie z mikrofonem Joanna Jamroż, po prawej stronie z mikrofonem Joanna Pieczykolan

 W tym roku SPOTKANIA PIANISTÓW, obok głównej organizatorki tego wydarzenia – Joanny Jamroż, koncerty prowadziła Joanna Pieczykolan z magazynu Jazz Forum.

KRYNICKIE REMINISCENCJE JAZZOWE- 2023 uczestnicy. Po lewej stronie, stojące z mikrofonami, Joanna Jamroż i Joanna Pieczykolan.


Podczas koncertu można było przejrzeć egzemplarze ostatniego numeru magazynu Jazz Forum

SISI Cecylia prezentująca ostatni numer Jazz Forum.