Henryk Miśkiewicz – Full Drive – w MOXO

 
Oprac. Radosław Czapski na podst. ebilet.pl 
Henryk Miśkiewicz – Full Drive | JAZZ & MORE MOXO WARSAW FESTIVAL

Henryk Miśkiewicz wystąpi podczas Jazz & More MOXO Warsaw Festival na scenie MOXO!

12 listopada 2023, niedziela, 20:00
MOXO Restaurant & Club (Fabryka Norblina)
Warszawa, Żelazna 51/53

Bilety od 120 zł
Tu kup bilet

Henryk Miśkiewicz wystąpi podczas Jazz & More MOXO Warsaw Festival na scenie MOXO! Podczas koncertu usłyszymy syntezę tego, co najlepsze w historii formacji Full Drive, która od lat niesie muzyczną świeżość, dobrą energię i jest wciąż „na fali”! W programie koncertu znalazły się utwory napisane na ten skład nie tylko przez lidera, ale i pozostałych muzyków.

Full Drive to jeden z najważniejszych projektów muzycznych firmowanych przez Henryka Miśkiewicza, w którym spotykają się jazz, funky, swing i blues. Tworzy go czołówka polskich jazzmanów, w tym gitarzysta Marek Napiórkowski, który akustyczną łagodność łączy z rockowym pazurem oraz znakomitą sekcja rytmiczna – Robert Kubiszyn (bas), Krzysztof Dziedzic (perkusja).

Projekt miał trzy odsłony płytowe („Full Drive”, „Full Drive 2”, „Full Drive 3”) – wszystkie zostały nominowane były do prestiżowej nagrody przemysłu fonograficznego FRYDERYK.

Henryk Miśkiewicz to prawdziwa legenda polskiego jazzu. Multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, lider zespołów. Za niezwykły, rozpoznawalny ton, melodykę i talent improwizacji otrzymał wiele prestiżowych nagród, takich jak: MATEUSZ (nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia), FRYDERYKI (w tym ZŁOTEGO FRYDERYKA za całokształt osiągnięć artystycznych) czy Nagrodę ZAIKS za niezwykły kunszt wykonawczy i wrażliwość w odtwarzaniu i tworzeniu polskiej muzyki. W lutym 2023 roku otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Koncertował na wielu festiwalach w Europie m.in. Pori Jazz Festiwal (Finlandia), Umbria Jazz Festiwal (Włochy), wielokrotnie na Jazz Jamboree. Występował z amerykańskim saksofonistą Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna, Patem Methenym (w projekcie Anny Marii Jopek), Davidem Murrayem oraz czołówką polskich muzyków jazzowych.