Beata Przybytek kameralnie w Kalinowym Sercu

Oprac. Radosław Czapski na podst. Damian Warzycha

22 października o 19:00 zapraszamy na kameralny recital Beaty Przybytek, której na scenie będzie towarzyszył pianista Tomasz Kałwak.

Niedziela, 22 października 2023, godz. 19:00

Kalinowe Serce
Warszawa, ul. Krasińskiego 25
wejście od ul. Kochowskiego

Rezerwacje 887 333 383
Bilety 40/50zł
Tu kup bilet

Beata Przybytek to wokalistka, pianistka i kompozytorka, uznawana za jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej.

Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego „Mateusz Trójki” za płytę „I’m Gonna Rock You” w kategorii Jazz – Wydarzenie. Zdobywczyni Grand Prix III Festiwalu Piosenki Polskiej „Kryształowy Kamerton 2023”.

Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki Ikar. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki.

Absolwentka, a obecnie pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W roku 2019 odebrała Platynową Płytę za album Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś (nominacja do nagrody FRYDERYK 2019).

Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Włodzimierz Nahorny, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak, Jazz Band Ball Orchestra.

Jej kariera wokalna zaowocowała 6 albumami solowymi: Today Girls Don’t Cry (FLID, 2017), Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (FLID, 2013), I’m Gonna Rock You (FLID, 2012), Wonderland (Not Two Records, 2006), The Island (Polskie Radio Katowice, 2004), You Don’t Know What Love Is (Polskie Radio Katowice, 2003).

Beata Przybytek PSJ – Polskie Stowarzyszenie Jazzowe