Zaduszki Jazzowe – Kasia Pietrzko Trio w CKiS Skierniewice 
Zaduszki Jazzowe – Kasia Pietrzko Trio w CKiS Skierniewice

28 października 2023 (sobota); godz. 19:00
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
ul. Reymonta 33
Sala Koncertowa

Bilety: 75 zł
Tu kup bilet

Zaduszkowe koncerty jazzowe mają w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach długą i piękną tradycję. W tym roku również zapraszamy na coroczne Zaduszki Jazzowe, na których z koncertem będziemy mieli przyjemność gościć jedną z najważniejszych postaci młodego polskiego jazzu i jedną z najciekawszych aktualnie klasycznych formacji jazzowych w naszym kraju.

W piątek 28 października 2023 roku w Sali koncertowej CKiS wystąpi Kasia Pietrzko Trio.

Kasia Pietrzko, pianistka, kompozytorka, aranżerka jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, gdzie jest obecnie słuchaczką studiów doktoranckich.

Po uderzającym debiucie Kasi Pietrzko z jej trio pianistka i kompozytorka szybko stała się nie tylko czołową młodą artystką na polskim rynku fonograficznym, ale również wzbudziła duże zainteresowanie w całej Europie. W 2018 roku wystąpiła w kwartecie Tomasza Stańko w krakowskiej Alchemii. Wydarzenie to miało rozpocząć europejską trasę koncertową nowego kwartetu artysty, która przerwana została jego niespodziewaną śmiercią.

Po wielkim sukcesie pierwszej płyty Kasi Pietrzko Trio „Forthright Stories” (2017) – nagrodzonej m.in. „Mateuszem” Trójki, Grand Prix Jazz Melomani oraz nominacją do Fryderyka, młoda artystka rozpoczęła działalność koncertową na prestiżowych scenach muzycznych, festiwalach i showcasach na świecie. Kasia koncertowała m.in w studiu NDR w Hamburgu, 12Points Jazz Festival, Jazz Forum Showcase, Jazz au Chellah w Maroko oraz Brno Jazz Festiwalu.

W pandemicznym 2020 roku Trio przedstawiło drugą autorską płytę zatytułowaną „Ephemeral Pleasures”. Album jest dowodem konsekwencji stylu i rozwoju autorskiego języka Trio. W maju 2021 roku Kasia Pietrzko Trio jako jedyny zespół reprezentował Polskę na międzynarodowych targach Jazzahead w Bremie. W listopadzie 2021 na zamówienie festiwalu Jesień Jazzowa im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej artystka napisała dzieło o tytule „Anxious Beauty” na swoje Trio z towarzyszeniem kwintetu jazzowego i chóru mieszanego.

W kwietniu 2023 roku, w ramach kultowej i prestiżowej serii „Polish Jazz” ukazała się trzecia studyjna płyta Kasia Pietrzko Trio „Fragile Ego (Polish Jazz Volume 89)”.

Płyta jest efektem wykorzystania pełnego potencjału muzyków zespołu, który Kasia Pietrzko tworzy wraz z perkusistą Piotrem Budniakiem i kontrabasistą Andrzejem Święsem. Kompozytorka, by uzyskać obfite brzmienie, nie dodaje kolejnego głosu, a eksponuje możliwości każdego członka zespołu. Myślenie orkiestrowe podczas instrumentacji zostaje przełożone na trio, które nie zostaje sprowadzone do roli bezbarwnego akompaniamentu dla fortepianu.

Zapraszamy !!!