Dorota Miśkiewicz gwiazdą Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival

18.00 Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

20.00 Dorota Miśkiewicz & Toninho Horta

Tu kup bilet

„Wystąpię z wyjątkowym dla mnie projektem. Będzie to kooperacja pomiędzy muzykami z Brazylii, którzy specjalnie w tym celu przylecą do naszego kraju, a polskimi artystami. Bardzo się cieszę i zapraszam” – mówi Dorota Miśkiewicz, gwiazda Targi Kielce Jazz Festival Memorial To Miles.

Jak zapowiada ceniona wokalistka, wraz z nią na scenie pojawią się: ikona brazylijskiej bossanovy gitarzysta Toninho Horta, basista Michael Pipoquinha oraz polski perkusista Bodek Janke. Zaproponują dźwięki, które powstawały w mieście wiecznego słońca, Rio de Janeiro. Niespodzianką będą też nowe interpretacje autorskich piosenek Doroty Miśkiewicz pochodzących z płyty „Caminho”, jak „Nucę, gwiżdżę sobie”.

Występ duetu zaplanowany jest na sobotę, 23 września. Zaangażowaliśmy (też) artystów, którzy już są legendą, jak Jan Ptaszyn Wróblewski, – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, które są współorganizatorem wydarzenia.

Jan Ptaszyn Wróblewski wystąpi ze swoim kwartetem w tym samym dniu, w sobotę, 23 września o godzinie 18:00. Występ Doroty Miśkiewicz & Toninho Horta planowany jest na 20:00.