Hunger Pangs „II” Kądziela / Dąbrowski / Christiansen w BARdzo bardzo

Oprac. Muzeum Jazzu. Fot. marekkadziela.com, Kristoffer Juel Poulsen / www.tomdabrowski.com, Hreinn Gudlaugsson / de.wikipedia.org

Okładka albumu Hunger Pangs II

CZAS KONCERTU:
Piątek, 25 listopada 2022, 19:00

MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
BARdzo bardzo – Lokal z muzyką na żywo

🎵 Tu kup bilet
40zł (przedsprzedaż),
50zł (w dniu koncertu)

Hunger Pangs to projekt będący przestrzenią, gdzie eksperyment i nieograniczona wyobraźnia spotykają się w sposób wolny i nieskrępowany.

🎵 SKŁAD:
Marek Kądziela – gitara
Tomasz Dąbrowski – trąbka
Kasper Tom Christiansen – perkusja

Projekt oparty na wieloletniej przyjaźni trzech doświadczonych artystów, z których każdy jest indywiduum samym w sobie, a Hunger Pangs jest miejscem spotkania. Zaskakujące kompozycje i kolektywne improwizacje, karkołomne struktury melodyczne i bezkompromisowy synkretyzm – sonoryzm i elektronika. Tym jest właśnie Hunger Pangs ”II” , czyli muzyka promująca drugi album tria.

Marek Kądziela
Fot. marekkadziela.com

Marek Kądziela – gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Doktor sztuk muzycznych i Kierownik Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Absolwent gitary jazzowej oraz kompozycji w The Carl Nielsen Academy of Music w Danii. Laureat licznych konkursów oraz lider uznanych formacji muzycznych. Muzyk aktywnie koncertujący oraz doświadczony pedagog i animator kultury. Zapraszany do rozmaitych projektów muzycznych od jazzu przez folk po muzykę współczesną i eksperymentalną.

Tomasz Dąbrowski
Fot. Kristoffer Juel Poulsen / www.tomdabrowski.com

Tomasz Dąbrowski — trębacz, kompozytor, improwizator. Wielokrotnie nagradzany artysta zarówno w Polsce jak i za granicą. Amerykański magazyn jazzowy – Downbeat, wskazuje Dąbrowskiego jako jednego z najciekawszych muzyków sceny Europejskiej [2020]. Tomasz Dąbrowski jest również na liście 15 najważniejszych muzyków Europejskich według znanego na całym świecie magazynu AllAboutJazz [2017]. Poszukiwacz nowych form, tekstur, brzmień i środków wyrazu.

Kasper Tom Christiansen (2015)
Fot. Hreinn Gudlaugsson / de.wikipedia.org

Kasper Tom Christiansen — to duński perkusista będący jednym z najciekawszych kompozytorów tętniącej życiem duńskiej scenie jazzowej. W swojej twórczości nawiązuje do elementów muzyki współczesnej i swobodnej improwizacji. Jego kompozycje często łączą chwytliwe melodie w złożone i zaskakujące struktury, a zachwycający i niekonwencjonalny styl gry skupia w sposób niezwykły uwagę odbiorcy.

🔧Organizacja & produkcja: Gniewomir Tomczyk tel. 784-691-601, gniewomir.tomczyk@gmail.com