Jazz Band Młynarski – Masecki w Białołęckim Ośrodku KulturyJazz Band Młynarski-Masecki „Płyta z zadrą w sercu”
Białołęckie Wieczory Jazzowe
18 października godz. 19:00, Głębocka 66
Bilety: normalny: 100 zł, ulgowy: 90 zł

tu kupisz bilet

Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. Artyści niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.

Podczas październikowego koncertu białołęcka publiczność usłyszy materiał z „Płyty z zadrą sercu”. To tytuł jednej z piosenek jednego z największych polskich tekściarzy XX wieku – Mariana Hemara. Tym razem Marcin i Janek postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze. Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał 17-sto osobowy zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Na płycie znajdą się utwory głównie z przełomu lat 30 i 40 ubiegłego wieku. Wszystkie to szlagiery polskie, dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i grają czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności.

Patronem medialnym wydarzenia, jak i całego cyklu Białołęckie Wieczory Jazzowe, jest JazzPress.

Koncert objęty jest cyklem WYCHODZĘ Z RODZICAMI, podczas którego animatorzy zapewniają opiekę na dziećmi w wieku 3-8 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu (22) 300 48 00 wewn. 2. Start zapisów: 5 października.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszej publiczności, koncert odbędzie się w wyjątkowych warunkach sanitarnych. Organizatorzy bardzo proszą uczestników o uśmiech i wyrozumiałość!