Jesienne tournée Leszka Możdżera, MACV i Patrycji Betley

Oprac. Radosław Czapski na podst. mazovia.pl, Agata Ślósarska

tu kup bilet

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na wyjątkowe koncerty w ramach jesiennego tournée z Leszkiem Możdżerem i Orkiestrą Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV (Musicae Antiquae Collegium Varsoviense) z gościnnym udziałem multiperkusjonistki Patrycji Betley, promującego wspólny album „Composites”.

album „Composites” Leszka Możdżera, MACV i Patrycji Betley

Już wkrótce jesienna trasa koncertowa „Composites”, czyli mistrzowskie połączenie kompozycji i improwizacji, będą Państwo mogli usłyszeć w poniższych lokalizacjach:

– 4.11 – Łódź (Klub Wytwórnia)
– 5.11 – Warszawa (Teatr Polski) brak biletów
– 19.11 – Poznań (Aula UAM)
– 27.11 – Katowice (NOSPR)
– 28.11 – Wrocław (NFM)
– 29.11 – Bielsko-Biała (Cavatina Hall)
– 30.11 – Kraków (ICE)

tu kup bilet

Album „Composites” przybrał wystawną formę numerowanego boksu, zawierającego kolorową płytę winylową (tzw. splatter), kasetę magnetofonową, czterojęzyczny, ilustrowany booklet oraz podpisany przez artystę certyfikat autentyczności.

Wydawnictwo jest dostępne wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Warszawskiej Opery Kameralnej i wraz z płytą CD oraz błękitnym winylem będzie do nabycia podczas nadchodzących koncertów.

Nowa muzyka Możdżera – utrzymana w eklektycznym i wirtuozerskim stylu – jest owocem eksperymentu. Cztery z sześciu utworów to – według słów autora – „kompozyty”, których partytury zostały dopisane do wyimprowizowanych wcześniej partii fortepianu. Nuty pozostałych utworów („Ballad for Lars” z dedykacją dla szwedzkiego kontrabasisty Larsa Danielssona oraz liryczna „Natalladia”) Możdżer spisał w „klasycznej” kolejności. W nagraniach wzięła również udział mistrzyni instrumentów perkusyjnych Patrycja Betley, która będzie gościem specjalnym koncertów.

CD – Warszawska Opera Kameralna
LP – Warszawska Opera Kameralna