Koncert Ekumeniczny afrykańskiej „Desert Rose” z RPA & Skrzek. 31 wydarzenie Muzeum Jazzu.

W piątek 15 Listopada 2013 roku Muzeum Jazzu zaprosiło na Koncert Ekumeniczny w związku z 19 Konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych.
Największym obowiązkiem całej ludzkości jest znalezienie sposobu zabezpieczenia naszej Planety dla przyszłych pokoleń.
Koncert był częścią międzynarodowej kampanii mającej na celu ochronę klimatu i podnoszenia świadomości tego faktu przez obcowanie z muzyką.

„Desert Rose”, liderzy światowej muzyki sakralnej z Południowej Afryki dzielili się swoja wyjątkową mieszanką rodzimych, afrykańskich i sufickich melodii połączonych jednym rytmem
Wystąpili: Lyne Holmes – kompozytorka i producent 11 wysokocenionych albumów. Przewodziła grupie, grając na instrumentach klawiszowych i śpiewając. Do niej dołączył Yusuf Ganief – śpiewając w różnych językach, Nceba Gongxeka – afrykanski multiinstrumentalista. Grał na afrykanskim łuku, afrykanskiej harfie, współgrał z bębnami i śpiewał oraz Joody Woodborne -flecistka grupy.
Polską Gwiazdą wieczoru był znakomity Józef Skrzek.

Filmowy zapis kameralnego występu grupy „Desert Rose”.