Piotr Baron Quintet feat. Andrzej Dąbrowski w Klubie MOXO

Oprac. Radosław Czapski, na podstawie materiałów Organizatora.

28 kwietnia 2024

Zapraszamy na koncert:
MOXO presents: Piotr Baron Quintet feat. Andrzej Dąbrowski

Tu kup bilet


Piotr Baron Quintet feat. Andrzej Dąbrowski w Klubie MOXO
28 kwietnia 2024

Zapraszamy na koncert:
MOXO presents: Piotr Baron Quintet feat. Andrzej Dąbrowski

28 kwietnia 2024 | Godzina 19:00

Piotr Baron (saksofon tenorowy i sopranowy),
Andrzej Dąbrowski (wokal),
Bogusław Kaczmar (fortepian),
Robert Majewski (trąbka),
Maciej Adamczak (kontrabas),
Łukasz Żyta (perkusja)

Tu kup bilet

Przed koncertem zapraszamy na kolację.
16:00 – Otwarcie restauracji
19:00 – Koncert
W trakcie koncertu wstrzymujemy serwis i wznawiamy go w przerwie koncertu.

Piotr Baron to jeden z najbardziej rozpoznawalnych saksofonistów i liderów polskiego jazzu.

Wraz ze swoim kwintetem oraz gościem specjalnym – Andrzejem Dąbrowskim, artysta przedstawi koncert zatytułowany „Karolak Songbook”.

Wydarzenie to jest rodzajem hołdu dla Wojciecha Karolaka – pianisty, organisty, kompozytora oraz wieloletniego współpracownika i przyjaciela Piotra Barona. PBQ zaprezentuje również mniej znane kompozycje Wojciecha Karolaka, w tym piosenki jazzowe, napisane wspólnie z żoną – Marią Czubaszek.

Zanim powstał „Karolak Songbook” Piotr Baron wraz z Wojciechem Karolakiem, Darkiem Oleszkiewiczem i Andrzejem Dąbrowskim umówili się na sesję nagraniową złożoną wyłącznie ze standardów i – co za tym idzie – wydanie płyty.

Po nieoczekiwanym i przedwczesnym odejściu Wojciecha Karolaka, panowie ustalili, że w tej sytuacji na płycie znajdą się wyłącznie utwory nieżyjącego przyjaciela. Andrzej Dąbrowski, Darek Oleszkiewicz i doskonale zastępujący Wielkiego Nieobecnego pianista Bogusław Kaczmar nagrali wspólnie materiał, stanowiący kanwę koncertu.

Piotr Baron jest instrumentalistą, kompozytorem i aranżerem, dyrektorem orkiestry, a także głową muzycznej rodziny. Jego muzyczne drogi przecięły się z legendarnymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie, takimi jak choćby Ray Charles, Art Farmer, Wadada Leo Smith, Tomasz Stańko, Billy Harper, David Murray, Kevin Mahogany, Eddie Henderson. Artysta od ćwierćwiecza pozostaje w ścisłej czołówce ankiety „Jazz Top” magazynu „Jazz Forum”.

Andrzej Dąbrowski to skarb narodowy polskiej muzyki i kultury. Jest wybitnym wokalistą, perkusistą, utytułowanym rajdowcem i fotografem. Jest pionierem nowoczesnej perkusji jazzowej i wraz z największymi osobowościami, jak Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski czy Zbigniew Namysłowski, współtworzył historię polskiego jazzu. Wiele piosenek z jego rozrywkowego repertuaru weszło do kanonu polskiej piosenki, a takie przeboje, jak „Zielono mi”, „Przygoda z Marią” czy „Do zakochania jeden krok” zna cała Polska.