Piotr Schmidt International ft. Leszek Możdżer & Mino Cinelu Komeda Unknown 1967

 
Oprac. Radosław Czapski na podst. Piotr Schmidt Music, nospr.org.pl

 
Zapraszamy serdecznie na niezwykły koncert
7 stycznia 2024, godz. 20:00
w NOSPR w Katowicach
Piotr Schmidt International ft. Leszek Możdżer & Mino Cinelu !!

Komeda Unknown 1967 / Hearsay 🎶

Leszek Możdżer – fortepian
Mino Cinelu – instrumenty perkusyjne
Piotr Schmidt – trąbka
Grzech Piotrowski – saksofony
Paweł Tomaszewski Music – fortepian
David Dorůžka – gitara
Michal Barański – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Rewelacyjny program w wykonaniu topowych artystów w najlepszej sali koncertowej w Polsce!
NOSPR Katowice


Zachwycający materiał Krzysztofa Komedy w nowej odsłonie najlepszego jazzowego dream team w Polsce. Nareszcie w Katowicach, w najpiękniejszej sali koncertowej w Polsce.

Komeda Unknown 1967 – autorski projekt wybitnego trębacza Piotra Schmidta z 2022 roku. Niekwestionowany sukces płyty pozwolił temu młodemu przedstawicielowi sceny jazzowej wejść do studia by zrealizować kolejny odważny materiał „Hearsay” (SJRecords, 2023).

Kontynuacją tej muzycznej przygody jest zaproszenie wybitnych muzyków polskiej sceny jazzowej do dzielenia się z publicznością muzyką na żywo. Zaproszenie Leszka Możdżera, Mino Cinelu i całego składu Piotr Schmidt International Sextet jest wydarzeniem na skalę europejską.

Połączenie delikatności Mistrza Komedy ze współczesnymi aranżacjami zespołu, wirtuozerią Leszka Możdżera, przywracającego mniej znane utwory wszystkim znanego kompozytora, to ekscytująca zapowiedź wyjątkowego koncertu. To będzie niezapomniany, zimowy wieczór.

Jedyny taki wieczór w Katowicach.

Komeda Unknown 1967

Kiedy świat myślał, że z twórczością Komedy zrobiono już wszystko, niespodziewanie, pod wrażeniem płyty „Tribute to Tomasz Stańko” (SJRecords, 2018), do Piotra Schmidta zwrócił się Krzysztof Balkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Opieki Nad Spuścizną Krzysztofa Komedy, który przekazał mu sześć odnalezionych w archiwum i nieopublikowanych dotąd kompozycji tuza Polish Jazzu. Te utwory miały mieć swoje miejsce na płycie „Moja słodka europejska ojczyzna”, jednak finalnie się na niej nie ukazały i przepadły… Do momentu, kiedy na warsztat wziął je właśnie Piotr Schmidt. Trębacz owe znaleziska zaaranżował i wydał w 2022 roku na albumie „Komeda Unknown 1967”. Jak przekonuje sam Balkiewicz: „Piotr Schmidt wraz z przyjaciółmi oddał hołd Krzysztofowi Komedzie w 90. rocznicę jego śmierci w sposób absolutnie genialny. Wydaje się, że nasza europejska ojczyzna czekała na tę muzykę…”.