Piotr Schmidt Quartet w CSK w Lublinie

18 stycznia 2024, czwartek, 19:00

Bilety (Kasa CSK): 70 zł – normalny

Tu kup bilet

KLUB MUZYCZNY Centrum Spotkania Kultur w Lublinie – miejsce dla muzyki, ukryte na najniższym poziomie Alei Kultur (-1) w Centrum Spotkania Kultur.
Plac Teatralny 1 w Lublinie

Piotr Schmidt Quartet w składzie mistrzowskim:
Piotr Schmidt – trąbka
Paweł Tomaszewski – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Hearsay już w dwóch zestawieniach za 2023 został ogłoszony najlepszą płytą jazzową 2023 roku w Polsce!!!

PIOTR SCHMIDT QUARTET – HEARSAY – premiera

Piotr Schmidt Quartet to akustyczna formacja wybitnego polskiego trębacza znana z wielu nagrań płytowych, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich 10 lat. W obecnym kształcie personalnym zespół zadebiutował na festiwalu Love Polish Jazz w Tomaszowie Mazowieckim we wrześniu 2021 roku.

To już pewna „tradycja”, że sezon w Klubie Muzycznym CSK rozpoczyna Piotr Schmidt i jego zespoły.

Wybitny trębacz jazzowy, niestrudzony organizator, edukator i wydawca. Jego energia dorównuje kreatywności, płodności kompozytorskiej.

Koncerty Piotra Schmidta to gwarancja jakości, wypełnienie przestrzeni muzyką i emocjami. A publiczność docenia Jego wrażliwość i uczciwość muzyczną.

Tego na pewno możemy spodziewać się na jego koncercie inaugurującym. Płyta „Hearsay” – winylowa edycja – została zaprezentowana w październiku 2023 roku, a 18 stycznia 2024 usłyszymy ją na żywo w Klubie Muzycznym CSK.

Album pokazuje nowy kierunek w twórczości Piotra Schmidta, który objawia się pewnym eklektyzmem dwóch muzycznych światów, w których trębacz uczestniczył do tej pory równolegle.

Tytułowa „Pogłoska” ujawnia jednak słuchaczowi właściwy sens tej muzyki. Na nowy album Schmidta składają się opowieści, które krążą wokół artystów, ich życia i dokonań, ale nie tylko. „Hearsay” odnosi się do zasłyszanych informacji bez potwierdzenia, które często prowadzą do nieporozumień i zafałszowanego postrzegania rzeczywistości.

Ta muzyka staje się dla artysty przestrzenią do starcia z tymi pogłoskami, by finalnie spróbować dostrzec nagą prawdę, wolną od subiektywizmu.

CD i LP do nabycia na www.sjrecords.eu oraz www.voiceshop.pl

#Lublin @csklublin @radiolublin @lublinjazz #Hearsay #sjrecords #bestalbum