VIII koncert „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”, na rzecz IP Centrum Zdrowia Dziecka

Teatr Muzyczny ROMA
Ulica Nowogrodzka 49, Warszawa

Tu kup bilet

12 lutego 2024 roku (poniedziałek) o godz. 19.00 w Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się VIII koncert z cyklu „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”, z którego cały dochód zostanie przeznaczony dla Instytutu Pomnika – Centrum Zdrowia Dziecka.

VIII koncert „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”, na rzecz IP Centrum Zdrowia Dziecka.

12 lutego 2024,
19:00, poniedziałek

Teatr Muzyczny ROMA
Ulica Nowogrodzka 49, Warszawa

Tu kup bilet

Koncert zaszczyci swoją obecnością Anna Maria Jopek ze swoim projektem „Przestworza”, w którym wystąpi z gronem najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych.

W pierwszej części koncertu wystąpią: Kuba Stankiewicz Trio oraz Ewa i Artur Żmijewscy w Poemacie Jazzowym „Bona

Przestworza” to projekt który narodził się spontanicznie, ale zebrał pod jednym szyldem znakomitych muzyków. Utwory wykonywane podczas koncertu to nowe piosenki, ale też kilka adoptowanych tematów, które AMJ kocha od dziecka.

Sama artystka o projekcie mówi: „Przestworza” to tytuł, który przyszedł mi na myśl prawie natychmiast, ale przed nim było najważniejsze, ludzie, wymarzona obsada – mówi Anna Maria Jopek. Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko, w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. Wiem, mówi mi to przeczucie tak silne, jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego, co było kiedykolwiek wcześniej – dodaje artystka.

Utwory, które wypełnią koncert „Przestworzy” zaaranżował Piotr Wojtasik, a wykonuje plejada polskich muzyków jazzowych: Dominik Wania, Maciej Sikała, Robert Kubiszyn, Piotr Nazaruk, Paweł Dobrowolski oraz Atom String Quartet (Dawid Lubowicz, Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski, Krzysztof Lenczowski).

Bona Sforza d’Aragona” to utwór w pięciu scenach, skomponowany przez Jakuba Stankiewicza, z tekstem Michała Zabłockiego.

Wyjątkowość projektu polega na połączeniu dwóch gatunków scenicznych. Koncert, skomponowany przez jednego z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, jest jednocześnie kameralną formą teatralną. Muzyka z tekstem tworzą lekką, dowcipną, a zarazem wzruszającą opowieść o jednej z najbardziej intrygujących postaci w naszej historii.

Spektakl jest pokazem wirtuozerii aktorskiej w wykonaniu Artura Żmijewskiego, wokalnej w wykonaniu Ewy Żmijewskiej oraz instrumentalnej pod kierownictwem kompozytora, Kuby Stankiewicza, z którym wystąpią Wojciech Pulcyn i Sebastian Frankiewicz (Kuba Stankiewicz Trio).