Płyta kwintetu HoTS

Okładka płyty kwintetu HoTS
fot. www.JuliSimo.com

HoTS
live in trójka
Numer katalogowy For Tune: 0139 (088)
Data wydania: luty 2019


W lutym 2019 ukazała się płyta kwintetu HoTS nagrana (live) 21 maja 2017 r. w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie w składzie:

RADEK NOWAK - trąbka
MIKOŁAJ PONCYLJUSZ - gitara
ADAM PROKOPOWICZ - kontrabas
BARTOSZ TKACZ - saksofon tenorowy
MACIEJ WOJCIESZUK - perkusja
oraz gość specjalny:
AGA DERLAK - fortepian

Inżynier dźwięku: Jacek Gładkowski, Mix & Master: Michał Kupicz.

Kwintet HoTS
fot. Wojciech Kusiński (Polskie Radio SA).Kwintet HoTS od początku swojego istnienia poszukuje własnego głosu i wypracowuje oryginalne brzmienie, nawiązujące do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Zespół jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych - jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce. Unikatowy styl muzyczny kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność - zespół zagrał już blisko 100 koncertów w Polsce i zagranicą. Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie.

Prezentowany album to trzeci tytuł po Harmony of the Spheres (2015) oraz Numbers (2016), i podobnie jak poprzednie zawiera wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza. Live in Trójka to zapis koncertu, który muzycy zagrali w maju 2017 r. w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ale i artystyczne wyzwanie dla zespołu. Na scenie pojawił się wyjątkowy gość: Agnieszka Derlak - wybitna pianistka, liderka Aga Derlak Trio, która w 2016 r. została nagrodzona Fryderykiem, w kategorii jazzowej Fonograficzny Debiut Roku. Płyta nagrana na żywo w poszerzonym składzie - oddaje energię i emocje tego koncertu, stanowi zwieńczenie dotychczasowej pracy HoTS, ale również wskazuje kierunek, w którym zespół będzie podążać w najbliższej przyszłości.