Relacja z nocy muzeów 2018

Krzysztof Sadowski pełnił rolę konferansjera, akompaniatora i wykonawcy. Na godzinę przed rozpoczęciem właściwego programu pomagał w rozgrzewce młodszym i starszym wykonawcom, którzy odbywali próbę generalną przed gromadzącą się publicznością przy jego akompaniamencie lub przy akompaniamencie z playbacku.

W czasie próby na scenie wystawę zaczęli odwiedzać pierwsi zwiedzający.

Stopniowo przybywało publiczności.

Krzysztof Sadowski przedstawił program wieczoru.

Oraz panią Ludmilę, organizatorkę konkursu „Diamentowy Głos – Magnolia” i opiekunkę jego młodych uczestników, którzy zakończyli występy konkursowe bezpośrednio przed „Nocą Muzeów”.

Drugi raz w ciągu tego samego dnia wystąpili przed publicznością.

Pani Ludmila zaprezentowała się też jako wykonawczyni.

Przedstawiła też nauczycielkę za szkoły jazzu z Białorusi.

Sędzia Krzysztof Karpiński, przedstawiony przez Krzysztofa Sadowskiego zaprezentował swoją książkę „Był Jazz” o jazzie w międzywojennej Polsce.

Następnie obaj panowie wykonali kilka popularnych utworów przedwojennej muzyki rozrywkowej i filmowej we własnym, improwizowanym wykonaniu „na dwa pianina”.

Marysia Sadowska, córka Krzysztofa Sadowskiego wystąpiła przy akompaniamencie swojego taty.

Wieczór zakończyli jazzmani z „Warsaw Dixilanders”, dając swój trzeci występ w tym dniu.

W tym samym czasie wystawę oglądali kolejni zwiedzający.

Publiczność koncertowa gęstniała do ostatnich taktów Dixilandu wypełniając nawet przedsionek sali koncertowej.