The Steepwater Band w Promie Kultury Saska Kępa

The Steepwater Band w klubie The Funky Biscuit w Boca Raton na Florydzie

The Steepwater Band

7 października, godz. 19:00, w piątek w warszawskim Promie Kultury na Saskiej Kępie wystąpi znakomity, amerykański kwartet blues – rockowy

THE STEEPWATER BAND

PROM KULTURY SASKA KĘPA

ul. Brukselska 23

Tu kup bilet

bilety@promkultury.pl

tel. (22) 277 08 02

The Steepwater Band przenosi tradycję rocka lat 60-tych i 70-tych w XXI wiek, dodając mu współczesnej świeżości.

Jest przy tym wierny swoim korzeniom – amerykańskiemu bluesowi, którego we własnych kompozycjach zgrabnie „tłumaczy” na język nowoczesności.

The Steepwater Band powstał w Chicago w 1998 roku, a w 2000 roku po raz pierwszy wystąpił na Chicago Blues Festival.

Rok później wydali pierwszą płytę zatytułowaną „Brother to the Snake„.

Zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, ale przez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors), a obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich.

Obecnie ma na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a jego utwory zostały wykorzystane w wielu programach telewizyjnych oraz filmach.

Koncertują w całych Stanach i Europie, dzieląc sceny m.in. z Gov’t Mule oraz Lynyrd Skynyrd.

Skład zespołu: Jeff Massey – gitara i wokal Eric Saylors – gitara Tod Bowers – bas Joe Winters – perkusja

Shake Your FaithThe Steepwater Band (Official HD)

The Steepwater Band „Make it Right” Official Video (montage)