„W Delcie Bluesa – Puhovsky nad Mississippi” w CKiS w Skierniewicach

„W Delcie Bluesa – Puhovsky nad Mississippi” – plakat

 

29 września 2023 r. (piątek); godz. 19:00 Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach nowego cyklu „The Blues Is Alive and Well”. W magiczną podróż do Delty Mississippi – kolebki bluesa zabierze nas ceniony od lat przez skierniewicką publiczność Romek Puchowski.

29 września 2023 r. (piątek); godz. 19:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

ul. Reymonta 33
Sala Koncertowa

Bilety: 50 zł
Tu kup bilet

Główny organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Projekt „W Delcie Bluesa – Puhovsky nad Mississippi” to pasjonujące połączenie koncertu, pokazu zdjęć oraz opowieści z podróży, ukazujące Deltę Mississippi z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez miejsca, gdzie narodził się blues.

Kilka lat temu Artysta, z którym już niebawem spotkamy się ponownie w Skierniewicach koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street oraz przemierzał też Deltę Mississippi – od rzeczonego Memphis po Nowy Orlean. Podczas podróży przez krainę mistrzów bluesa komponował też nowy materiał na kolejny solowy album. Szukając „śladów” takich legend jak Charley Patton, Son House czy samego Roberta Johnsona (nazywanego często „ojcem bluesa”), odwiedził m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg oraz Hazelhurst – rodzinną miejscowość wspomnianego Roberta Johnsona.

Wyprawa przyniosła Artyście inspiracje, których szukał. Dodatkowo ze wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć. Część z nich (autorstwa samego Romka Puchowskiego, jaki i Jakuba Bednarka – młodego, utalentowanego fotografika, z którym wspólnie podróżował) będziemy mogli obejrzeć na slide-show towarzyszącym koncertowi. A prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą…

Połączenie opowieści z fotografiami i muzyką – zarówno autorskimi utworami Puhovsky’ego oraz interpretacjami klasycznych bluesowych pieśni, z pewnością choć na chwilę zabierze nas do legendarnej Delty Mississippi.

Puhovsky (Romek Puchowski) – wokalista, kompozytor, autor tekstów, nieokiełznany improwizator. Gra na gitarze Dobro, slide, gitarze akustycznej oraz basowej. Zainspirowany archetypicznym bluesem od lat konsekwentnie kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie, poruszając się również w alternatywie i indie folk. Jego dyskografia liczy siedem pozycji. Najnowszy album „Żywioły lasu” ukazał się w czerwcu 2022 r. W plebiscycie „Blues Top 2018” Kwartalnika „Twój Blues” Romek Puchowski został wybrany „Gitarzystą Roku (Polska)”.