6. Komeda 1955. V Festiwal Młodzieży, ukończenie studiów

Oprac. Andrzej Rumianowski, Fot. Archiwum Zofii Komedowej, udostępnione Muzeum Jazzu przez Tomasza Lacha

KOMEDA kalendarium życia e-wystawa autorstwa Andrzeja Rumianowskiego,
to życiorys Krzysztofa Komedy przedstawiony w bardzo zwięzłej formie, zawierającej wszystkie etapy jego życia.

Z wystawy dowiemy się o jego dzieciństwie, latach młodości, okresie studiów w Akademii Medycznej, pierwszych kompozycjach jazzowych, festiwalach, koncertach, ślubie z Zofią Lach, podróżach, po europie, amerykańskiej karierze i okolicznościach tragicznej śmierci.

Tu znajdziemy listę wszystkich filmów i tytuły wszystkich płyt z jego muzyką, a także spis wszystkich książek napisanych o nim.

Wystawa składa się z 23 odcinków, które sukcesywnie publikowane są na stronie Muzeum Jazzu.

Krzysztof Trzciński – zdjęcie do dyplomu magisterskiego, 1955

W styczniu 1955 roku Krzysztof Trzciński wystąpił z grupą MELOMANI Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza w Warszawie.

W 10 lutego ukończył studia na Poznańskiej Akademii Medycznej.

Krzysztof Trzciński na schodach Szkoły Medycznej w Poznaniu w dniu egzaminów końcowych, wiosna 1955.

Krzysztof Trzciński z rodziną po uroczystości wręczenia dyplomów lekarskich, Poznań, 1955. N/Z: od lewej ojciec Wacław, ciotka Gembicka, Krzysztof Trzciński, wujek Roland Trzciński, matka Zenobia, siostra Irena.

1955. V Festiwal Młodzieży w Warszawie. Krzysztof Trzciński – akordeon.

W sierpniu Krzysztof Trzciński wziął udział
w V Festiwalu Młodzieży w Warszawie.

Młodzież z całego świata na Krakowskim Przedmieściu.

Lody na Rynku Starego Miasta.

Kolorowo udekorowana ulica Nowy Świat.