Aleksander Hawkins Trio w Pardon, To Tu

 
Oprac. Radosław Czapski na podst. FB, Fot. Dawid Laskowski

🔸 Informacje:
▪ Data: Niedziela, 17.12.2023
▪ Wejście na koncert: 19:00
▪ Rozpoczęcie koncertu: 20:30
▪ Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu koncertu)
▪ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Alexander Hawkins – fortepian, syntezator
Neil Charles – kontrabas
Stephen Davis – perkusja

Nasz ostatni tego roku koncert będzie wyjątkową gratką dla melomanów brytyjskiego jazzu, bowiem wystąpi trio, które niektórzy z naszych gości może dobrze kojarzyć z trzydniowej rezydencji z legendarnym saksofonista Anthonym Braxtonem w Pardon, To Tu. Czujemy się wyróżnieni, że przyjęli nasze zaproszenie, by ich jedyny w tym roku występ w Polsce odbył się właśnie u nas. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert wirtuozerskiego pianisty Alexandra Hawkinsa wraz z kontrabasistą Neilem Charlesem i perkusistą Stephenem Davisem!

🔸 Miejsca Siedzące:
▪ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).

🔸 Bilety:
Tu kup bilet
▪ Stacjonarnie u nas przy barze (bilety kolekcjonerskie)
▪ W aplikacji GOING oraz w salonach Empik
▪ Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) 'na bramce’, o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane

🔸 Fotografia:
▪ Dawid Laskowski

Trio Aleksandra Hawkinsa

Alexander Hawkins jest powszechnie uznawany za jednego z najbardziej innowacyjnych i pomysłowych pianistów i kompozytorów w Wielkiej Brytanii. Jest samoukiem z wielką miłością i głęboką znajomością tradycji jazzowej, którą wnosi wraz z odniesieniami do klasyki w swoich kompozycjach i wykonaniach.

Ci trzej muzycy grali razem przez wiele lat w innych projektach prowadzonych przez Alexandra, w tym w jego kwartecie i zespole, i stanowią trzon Mirror Canon, który wydał Break a Vase w Intakt na początku 2022 roku.

Razem w Trio ogromne brzmienie i nieskazitelne wyczucie czasu Neila Charlesa (znanego również jako producent Ben Marc) oraz empatyczna gra na perkusji Stephena Davisa tworzą mistrzowską grę wolności i struktury, kompozycji i improwizacji. Nowy album ukazał się w 2023 roku nakładem Intakt.

Alexander współpracował z Anthonym Braxtonem przy wielu jego projektach. W 2018 roku Trio wystąpiło z nim w Londynie w programie Braxton’s Standards. Na początku stycznia 2020 ówczesny kwartet odbył trasę koncertową po Europie, nagrywając każdy występ i wydając monumentalny 13-płytowy set na żywo Anthony Braxton Quartet (Standards). Trio stanowi także trzon kwartetu Johna Surmana.