Jazz w Anegdocie w Olsztynie – 148 wystawa Muzeum Jazzu

Oprac. Andrzej Rumianowski, Fot. Muzeum Jazzu, Andrzej Rumianowski

15 grudnia 2023 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie …

… miał miejsce koncert z okazji 100 lecia Polskiej YMCA, zatytułowany Swing,swing, swing… w wykonaniu Orkiestry Jazzowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod kierownictwem Bartosza Smorągiewicza z towarzyszeniem wokalistów: Patrycji Kunert i Wojciecha Myrczka.

Koncertowi towarzyszyła wystawa Muzeum Jazzu, autorstwa Andrzeja Rumianowskiego, zatytułowana: „Jazz w Anegdocie
Wernisaż wystawy otworzył Janusz Ciepliński dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Dyrektor Janusz Ciepliński przywitał przybyłych przedstawicieli YMCA ….

…. stojących od prawej strony: Wiktora Leyka, Andrzeja Szymańczaka, Adama Rychlika, Olgę Lukiną i Andrzeja Rumianowskiego.

Eksponowana wystawa zawiera 40 fotografii i anegdot opowiedzianych Andrzejowi Rumianowskiemu przez fotografowanych artystów. Niektóre anegdoty i fotografie uzupełniają grafiki Julii Rumianowskiej, córki Andrzeja Rumianowskiego.

Na dyskusji przy wystawie przyłapałem: Angelikę Stawisińską – Dyrektor Pałacu Młodzieży w Olsztynie, Janusza Cieplińskiego – Dyrektora Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i Olgę Lukiną – Executive Secretary YMCA Europe.

Wystawa będzie dostępna w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej do 9 lutego 2024 roku.

Oczywiście, wisienką na torcie całego wydarzenia był wspaniały koncert Swing, swing, swing… w wykonaniu Orkiestry Jazzowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod kierownictwem Bartosza Smorągiewicza z towarzyszeniem wokalistów: Patrycji Kunert i Wojciecha Myrczka.