Antoni Krupa. Centrum Promocji Kultury, Warszawa.

Oprac. Elżbieta Jękot – Orzechowska

Antoni Krupa
Fot. Andrzej Rumianowski

Po 45 latach do Warszawy zawitał Antoni Krupa ze swoim autorskim recitalem.
Koncert odbył się 23 sierpnia br w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe przy Podskarbińskiej 2 o godz. 19.00

Był to „Wieczór bluesa i rockowych ballad” – nastrojowy i kameralny recital.
W programie autorskie songi Antka Krupy oraz covery J. Hendrixa, B.Dylana, R. Charlsa i B.B. Kinga połączony z promocją nowej płyty „Lonely”.

Antoni Krupa – krakowski muzyk, kompozytor, dziennikarz i publicysta. Początek jego kariery to lata 60- te . Prowadził zespół „The Lessers” z udziałem Zbigniewa Seiferta. Grał także w podstawowym składzie „Wawele”.

Potem „Jazz Band Ball Orchestra”, Grupą Wiem Marka Grechuty, duet gitarowy 'CD” z K. Wierzchoniem. Występował i nagrywał z J. Śmietaną, M. Stryszowskim ,K.Jonkiszem i R. Styłą.

Od 1977 roku związany z Radiem Kraków. Pracuje tam jako autor audycji publicystyczno-muzycznych i reportaży. Jest producentem płyt wybitnych polskich jazzmanów t. j. Z. Seifert, J. Muniak i A. Kawończyk.
Razem z Jarkiem Śmietaną stworzyli spektakl poetycko – muzyczny „ Amelia – blues o rozwianych włosach na wietrze”.

Antoni Krupa