Karnawał 2014 w stylu RETRO

6 pokazy i nauka TAŃCAlogo

Ostatni weekend karnawału 2014 to prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników czasów Złotej Ery Swinga. Na uczestników trzeciej edycji Retro Weekendu organizowanego przez szkołę tańca ShimSham.pl czeka mnóstwo atrakcji: warsztaty taneczne ze wschodzącymi gwiazdami światowej sceny Lindy Hop, trzy imprezy z muzyką na żywo i graną przez najlepszych DJ’ów, konkursy i wiele więcej!

Retro Weekend odbędzie się w dniach od 28 lutego do 2 marca 2014 r. w Warszawie. Wydarzenie przyciągnie zarówno wiernych fanów tańca Lindy Hop, jak i tych, którzy jeszcze nigdy o nim nie słyszeli, ale w ich duszy gra klimat lat 20. – 40. minionego wieku. Ale Retro Weekend nie jest tylko imprezą dla tańczących – to również doskonała okazja dla wielbicieli jazzu do spotkania, cofnięcia się w czasie i posłuchania na żywo swingowych standardów w najlepszym wykonaniu. Wydarzenie odbywa się już po raz trzeci. Ta edycja jest pierwszą o charakterze międzynarodowym.
Przez trzy dni profesjonalni tancerze i doświadczeni instruktorzy z Polski i zza granicy będą prowadzić warsztaty na trzech poziomach zaawansowania. Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski, założyciele szkoły ShimSham.pl, wprowadzą cię w magiczny świat Lindy Hop; Ali Taghavi i Katja Uckermann z Niemiec swoją tajną „chemiczną techniką” sprawią, że stanie się on dla ciebie banalnie prosty; a Tatiana Udry i Jean-Baptiste Mino z Francji spowodują, że zwyczajnie oszalejesz na jego punkcie!

Oprócz warsztatów tańca czekają na was trzy imprezy z najlepszą muzyką swingową graną przez polskich DJ-ów oraz na żywo przez zespoły The Warsaw Dixielanders i Blues Fellows. Na głównej imprezie w sobotę 1 marca w Skwerze nie zabraknie występów instruktorów, konkursów tanecznych z atrakcyjnymi nagrodami, a także wiele innych atrakcji, jak wykłady o swingu, wystawa o historii jazzu oraz praktyczne lekcje retro stylu – makijażu, fryzur i stroju.

Nie może Cię zabraknąć – wpadnij koniecznie… do innej epoki!

Więcej informacji na stronie: www.retroweekend.pl
Retro Weekend Festival
28.02-2.03.2014, Warszawa