Lady Pank MTV Unplugged w Katowicach

 
Oprac. Radosław Czapski na podst. materiałów organizatora


Trasa Lady Pank MTV Unplugged w listopadzie zawita do Katowic

Lady Pank MTV Unplugged
z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej i Kasi Kowalskiej.
19 listopada 2023, Katowice, Spodek
godz. 18:30

Tu kup bilet

19 listopada 2023 legendarny katowicki Spodek będzie gościł legendarny polski Lady Pank. Zespół wystąpi w Katowicach w ramach trasy MTV Unplugged. Gościnnie na scenie wystąpią Małgorzata Ostrowska i Kasia Kowalska.

Lady Pank po wydaniu albumu w cyklu MTV Unplugged, wyruszył w trasę koncertową pod tym samym szyldem. Łącznie zespół zagra „bez prądu” ok. 30 koncertów.

Lady Pank jest 12 polskim wykonawcą zaproszonym do udziału w tym kultowym cyklu. Jego ponad 40-letnia historia sprawia, że koncert MTV Unplugged jest pełen ikonicznych przebojów, które tym razem zostały zaprezentowane w nowych, niecodziennych aranżacjach.

Cała trasa koncertowa Lady Pank MTV Unplugged odbędzie się w oryginalnej oprawie wizualnej znanej z premierowego koncertu, który odbył się w czerwcu 2022 roku. Zapis tego wydarzenia, jak i zwiastun tego, co czeka fanów Lady Pank podczas koncertów, można zobaczyć w teledyskach promujących to wydarzenie:

Wspinaczka – zapis z premierowego koncertu Lady Pank MTV Unplugged, który odbył się w czerwcu 2022 roku

Stacja Warszawa – zapis z premierowego koncertu Lady Pank MTV Unplugged, który odbył się w czerwcu 2022 roku

Oprócz filarów grupy, Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, w koncertach weźmie udział stała sekcja rytmiczna, czyli Kuba Jabłoński i Krzysztof Kieliszkiewicz, a także muzycy sesyjni towarzyszący zespołowi: Wojtek Olszak (fortepian), Marcin Nowakowski (saksofony) i Michał Sitarski (gitara). Na płycie słychać również gościnnie Piotra Cugowskiego, Tomasza Organka, wybitnego jazzmana Bernarda Maseli (wibrafon, kalimba) oraz duet wiolonczelistów Cello Brothers.

Współgospodarzem Wydarzenia jest Miasto Katowice, na koncerty zapraszają Wagart i Rock House Entertainment