Michał Urbaniak – Urbanator Days 2021

Oprac. Ewa Kałużna

 
MICHAŁ URBANIAK – URBANATOR DAYS 2021

24-25 listopada 2021

Klub Wytwórnia, Łódź, ul. Łąkowa 29

Michał Urbaniak i Urbanator Days wracają na scenę!

Po wielomiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią, Michał Urbaniak wraz z Urbanatorem wracają na scenę.

14. edycja Urbanator Days odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2021, w Klubie Wytwórnia w Łodzi, mieście, w którym w 2005 zainaugurowano te niezwykłe spotkania muzyczne.

Udział w tegorocznym wydarzeniu potwierdzili:
Michael Patches Stewart – trumpet
Mario Forte – jazz violin, sound painting
Frank Parker – drums
Mika Urbaniak – rap
Irene Blackman – vocal.

WARSZTATY 24 listopada 2021, godz. 16

Urbanator Days to unikatowe warsztaty muzyczne.

Od piętnastu lat Michał Urbaniak spotyka się z młodymi muzykami, by, wraz z mistrzowską kadrą z Nowego Jorku, zarażać ich miłością do jazzu, a następnie grać wspólne koncerty.
Ta idea pierwotnie zrodziła się w Nowym Jorku, i zaowocowała współpracą z wydawnictwami wytworni Hip Bop Records, potwierdzając pozycję Urbanatora tak na polskim, jak i amerykańskim rynku.

Wydarzenie przyciąga do Łodzi pasjonatów, jest prawdziwą gratką dla tych, którzy pragną grać, śpiewać, rapować, oswoić się ze sceną, ale też dla miłośników jazzu, chcących obejrzeć ich w akcji podczas jam session i koncertu finałowego z gwiazdami.

„Wymyśliłem Urbanator Days, ponieważ chciałem dodać odwagi tym, którzy mają pasję. Tej muzyki, i towarzyszącej jej emocji, nie da się opowiedzieć. Ona przeszywa duszę, trzyma przy życiu. Ale potrafi też zabić, gdy się jest wrażliwym. Koncert przypomina chodzenie nad przepaścią przez kładkę, ale po drodze można jeszcze poszaleć” – mówi Michał Urbaniak.

Dlaczego artysta przygotowuje jedno z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć muzycznych właśnie w Łodzi?

„Spędziłem tu 18 lat życia. Wszystkie pierwsze grzechy popełniłem właśnie w Łodzi” – mówi Michał Urbaniak, i podkreśla, że nie wyobraża sobie, by miasta, w którym wychowywał się, również muzycznie, mogło zabraknąć na urbanatorowej mapie.

Udział w warsztatach może wziąć każdy miłośnik muzyki, który pragnie rozwijać swoje zdolności pod okiem profesjonalnych muzyków światowej sławy. Wystarczy dokonać rejestracji oraz opłaty wpisowej 100 zł, w ramach której uczestnicy otrzymają płyty z wydawnictwa UbxRecords, nieograniczony dostęp do platformy online, gdzie znajdują się webinary, materiały szkoleniowe, streamingi i wywiady z twórcami muzyki rytmicznej z całego świata, oraz dostęp do wersji beta Urbanator Radia, prezentującego unikatowe playlisty.

Opłata pozwoli przede wszystkim zapewnić uczestnikom i muzykom niezbędne środki bezpieczeństwa, w tym testy na obecność przeciwciał Covid 19.

„Długo czekałem na moment, w którym ponownie będziemy mogli stanąć na scenie, i spotkać się, wymieniając twórczą energią. Pandemia uświadomiła nam, jak olbrzymim wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym jest Urbanator Days. Przylot artystów ze Stanów, który był tak prosty dotychczas, okazał się przeszkodą nie do pokonania. Dlatego, od ubiegłego roku zdecydowaliśmy się na formułę hybrydową naszych warsztatów, rozwijaną zarówno online, jak i na żywo. Niezależnie od działań online, mamy ogromną nadzieję, że muzycy w tym roku przylecą do Polski.

Cieszę się także na wspólny występ z moją córką, Miką. To dla mnie ogromnie ważne wydarzenie, tak osobiście, jak i artystycznie” – mówi Michał Urbaniak.

KONCERT / JAM SESSION 25 listopada 2021, godz. 19

Bilety 75 zł / 65 zł (z kartą zniżkową).

Tu kup bilet

Współorganizatorzy: Łódzkie Centrum Wydarzeń i Klub Wytwórnia.
Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i STOART.
Patronat: Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Rejestracja i zapisy na warsztaty – od 10 października 2021 na www.urbanatordays.com