Piotr Wojtasik Quintet – TO WHOM IT MAY CONCERN

 
Oprac. Radosław Czapski na podst. eBilet.pl 

Piotr Wojtasik Quintet – TO WHOM IT MAY CONCERN – JAZZ & MORE MOXO WARSAW FESTIVAL

Piotr Wojtasik Quintet wystąpi podczas Jazz & More MOXO Warsaw Festival na scenie MOXO!

19 listopada 2023, niedziela, 20:00
MOXO Restaurant & Club (Fabryka Norblina)
Warszawa, Żelazna 51/53

Bilety od 80 zł
Tu kup bilet

Piotr Wojtasik Quintet wystąpi podczas Jazz & More MOXO Warsaw Festival na scenie MOXO! W programie koncertu znajdą się utwory z płyty „To Whom it May Concern”, zespół wykona również premierowo kilka najnowszych kompozycji lidera.

„Po jednej stronie jest grupa wykonawców, którzy tworzą to, co czują i następnie prezentują to publiczności. Z drugiej strony są artyści, którzy wychodzą na scenę, aby zagrać publiczności to, co chce usłyszeć. My jesteśmy w tej pierwszej grupie. Tytuł jest więc nieco przewrotny: do wszystkich zainteresowanych”.

Piotr Wojtasik


Piotr Wojtasik – wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem. Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach.

Zespół wystąpi w składzie:

Piotr Wojtasik – trąbka
Marcin Kaletka – saksofon
Michał Tokaj – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja

Piotr Wojtasik – wirtuoz trąbki, znakomity improwizator i kompozytor, od przeszło 30 lat przemawia własnym, niepowtarzalnym, muzycznym językiem.
Nagrywał i koncertował w większości krajów Europy, w Maroku, Izraelu, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Indiach.
W latach 80. i 90. reprezentował nurt nowoczesnego bop’u, który obecnie przyjął formę bardziej indywidualną, opartą w części na jazzie modalnym z niewielkimi elementami free i muzyki etnicznej. Stale współpracuje z takimi muzykami jak: John Betsch, Joris Teepe, Viktor Tóth, Steven McCraven, Nicolas Simion, Michał Barański, Michał Miśkiewicz, Michał Tokaj.

Od lat zapraszany jest do współpracy przez legendarnego saksofonistę Billy’ego Harpera. Brał udział w licznych projektach specjalnych z udziałem gigantów światowego jazzu, takich jak: Kenny Garrett, Joe Lovano czy Archie Shepp.
Równocześnie występował jako sideman w innych zespołach, w skład których wchodzili muzycy takiej rangi, jak: Victor Lewis, George Cables, Kirk Lightsey czy Joe LaBarbera. Jest jednym z niewielu polskich muzyków, którzy są cyklicznie zapraszani do międzynarodowych projektów, takich jak: Michel Donato Quintet czy European Jazz Ensemble. Gościnnie wziął udział w nagraniu ponad kilkudziesięciu albumów.

Na swoim koncie ma 13 autorskich płyt, które zdobyły wysokie uznanie wśród krytyków i melomanów. Albumy „Circle” oraz „Hope” otrzymały prestiżową nagrodę polskiej branży muzycznej – Fryderyka.
Pozostałe, w większości, były do niej nominowane. Sam Wojtasik otrzymał dwa Fryderyki w 2008 roku w kategorii Muzyk Jazzowy Roku oraz jako autor Najlepszej Jazzowej Płyty Roku, właśnie za album „Circle”.
Wielokrotnie zwyciężał w rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum.