Scena JazzKLUB NOSPR – 20-lecie zespołu RGG

Oprac. Muzeum Jazzu na podst. nospr.org.pl Fot. Muzeum Jazzu

Maciej Garbowski – kontrabas
Ph©to Muzeum Jazzu

19 października 2021, na scenie JazzKLUB NOSPR w Katowicach, z okazji swojego 20-lecia wystąpił zespół RGG w towarzystwie gości: Samuel’a Blaser’a – puzon i Pauli’a Lyytinen’a – saksofon

RGG najważniejsze fortepianowe trio w polskim jazzie i zarazem jeden z najwspanialszych zespołów na Starym Kontynencie, które przez lata działalności stał się synonimem zarówno warsztatowej znakomitości, jak również najwyższego poziomu artystycznej kreacji. W 2021 roku RGG świętuje dwudziestolecie swojej działalności artystycznej. W obecnym składzie z Łukaszem Ojdaną na fortepianie, Maciejem Garbowskim i Krzysztofem Gradziukiem na perkusji działa od 10 lat.

Ich albumy wydawane były m.in. w słynnej OKeh Records oraz legendarnej serii Polish Jazz. Premiera ich najnowszej płyty „Mysterious Monuments of The Moon”, zaplanowana została na jesień tego roku.
Na scenie Jazz Klubu NOSPR zespół wystąpił w składzie rozszerzonym o dwóch znakomitych gości z zagranicy. Na saksofonach sopranowym i tenorowym wystąpił pochodzący z Finlandii Pauli Lyytinen, a na puzonie być może najważniejszy w nowoczesnym, kreatywnym jazzie mistrz puzonu, Szwajcar, Samuel Blaser.

Wykonawcy
Łukasz Ojdana – fortepian