„Zły” festiwal w Warszawie 
Witamy na Złym Festiwalu!

25 września 2021, w godz. 12-22, na plenerowej scenie Ogrodu Saskiego w Warszawie, za sprawą organizatora festiwalu („Studenci dla Rzeczypospolitej”) cofniemy się do „złej” Warszawy Leopolda Tyrmanda.

Wstęp wolny!

🎉12:00 – 14:00 – wykład „Życie i twórczość Leopolda Tyrmanda” poprowadzony przez Marcela Woźniaka, autora biografii Leopolda Tyrmanda📗
🎉14:00 – 17:00 – warsztaty muzyczne „Podstawy improwizacji jazzowej”🎹 poprowadzone przez Michała Iwanka
🎉17:00 – 21:00 – koncerty jazzowe.🎷🎹🎺
17:00 Mikołaj Janowski Solo
17:30 Magda Kuraś
18:30 Kris Quartet
19:00 Aleksandra Wapińska
19:30 Ronja x Wrona
20:30 NeoKlez

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć wystawę, poświęconą Leopoldowi Tyrmandowi, autorstwa Andrzeja Rumianowskiego z Muzeum Jazzu https://www.muzeumjazzu.pl/leopold-tyrmand/.


„Zły” Festiwal to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, pełne jazzu.

Organizatorzy zabiorą widzów w świat pełen muzyki, dzięki koncertom młodych artystów, warsztatom z improwizacji jazzowej, wykładom, oraz wystawie, poświęconej postaci patrona wydarzenia – Leopolda Tyrmanda.

Festiwal, inspirowany życiem i twórczością Tyrmanda, ma na celu przybliżenie i przypomnienie postaci jednego z najważniejszych powojennych propagatorów jazzu, a także dziedzictwa kulturowego jazzu w Polsce, i roli tej muzyki w zachowaniu namiastki wolności w komunistycznej rzeczywistości PRL.


Kim był Leopold Tyrmand? Czy rzeczywiście był niesamowicie uzdolnionym obserwatorem rzeczywistości PRL? Czy może jednak zwykłym klaunem, jak próbowała przedstawić go bezpieka? I o co chodzi z tymi kolorowymi skarpetkami?🧦

Na te i inne pytania odpowie nam Marcel Woźniak, autor biografii Leopolda Tyrmanda w pierwszej części Złego Festiwalu.


Po wykładzie wszystkich chętnych zapraszamy na warsztaty muzyczne „Podstawy Improwizacji Jazzowej”, które poprowadzi Michał Iwanek. Jest to wybitny pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny – wykładowca harmonii i improwizacji (akordeon). Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.
Warsztaty zaczną się od wykładu, dyskusji, rozważań, a zakończą się improwizacją wszystkich biorących w nich udział! 🎹

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Wydarzenie ma charakter otwarty. Słuchacze i widzowie w każdych ilościach mile widziani. 🎹


Festiwal jest częścią zadania publicznego finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Mikołaj Janowski – Zabierz mnie feat. Magdalena Cabaj:

Plony • Magda Kuraś [Live Show]:

Koncert na leżakach: Kris Quartet:

Ronja x Wrona – Eko Targ:

NeoKlez – Votum Separatum [ live session ]: